| ]

Herbert x Watkins (Vitis Labrusca)

Hrozen středně velký ,bobule velká, modrá, dozrává začátkem září. Chut velmi dobrá,aromatická,sladká, připomíná angrešt nebo jahody.Dužnina je měkká,rosolovitá.Vyznačuje se vysokou mrazuodolností a odolností proti houbovým chorobám.Je vhodná i do méně příznivých podmínek.Má pravidelnou a vysokou úrodu.

Na podzim 2010 jsme během výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích uspořádali ve spolupráci s panem Ing.M.Šmorancem z českého Zahrádkářského svazu malou degustační anketu odrůdy Buffalo.Našim cílem bylo zjistit,jak návštěvníci-zahrádkáři hodnotí chutové vlastnosti americké révy (Vittis labrusca),jejímž typickým představitelem odrůda Buffalo je.Účastníci ankety byli návštěvníci pavilonu D, kteří nejdříve hodnotili chutové vlastnosti odrůdy vzestupně známkou 1-5 a poté uvedli,k čemu by chut přirovnali.Bohužel ne všichni účastníci do anketního lístku chutové přirovnání uvedli.

Výsledky:Nejlepší známkou 1 byla odrůda ohodnocena 54 x ,známkou 2 byla ohodnocena 45 x ,známkou 3 byla ohodnocena 6x.

Chutové přirovnání : ostružina-9 účastníků,muškát-8 účastníků,černý rybíz-7 účastníků,aromatické-5 účastníků,angrešt-4 účastníci,velice příjemná-4 účastníci,borůvka-4 účastníci,lesní ovoce-3 účastníci,broskev-2 účastníci,švestky-2 účastníci, malina,bezinka,moruše po 1 účastníkovi.


Oblíbené příspěvky